Spotkajmy się nad Wigrami. Do 5 września można zgłaszać udział w evencie turystycznym "Dzień Turysty w nadwigierskiej krainie siei" - 8 września 2019 / niedziela (udział bezpłatny, wymagane zgłoszenie - informacje o zgłoszeniu w załączeniu). W programie: zwiedzanie nowej infrastruktury turystycznej i Ośrodka Zarybieniowego suwalskiego PZW w Gawrych Rudzie, kilka prelekcji dot. sezonu turystycznego 2019, wyniki konkursu Wigierskiego PN "Ogród przyjazny pszczołom", zwiedzanie z przewodnikiem ścieżki "Jeziora", zajęcia przyrodnicze dla dzieci i młodzieży, ognisko integracyjne na Słupiu. Uczestnicy tego wydarzenia będą mogli ze zniżką zakupić w Ośrodku PZW w Gawrych Rudzie ryby wędzone.


6 września 2019 roku /piątek na terenie Szkoły Podstawowej im. Lotników Polskich w Płocicznie Tartak (gm. Suwałki) dla dzieci i młodzieży szkolnej wraz z opiekunami lokalne wydarzenie promocyjno-integracyjne. W programie:

od godz. 9:30 film „Wilcza saga nad Wigrami” Wigierskiego Parku Narodowego,

w godz. 10:00 – 14:00 będą:

·         animacje dla młodszych dzieci nawiązujące do tematu ryb i środowiska wodnego,

·         atrakcje dla dzieci m.in: pokaz dużych baniek mydlanych, karaoke nt. piosenki turystycznej, rybackiej, szantowej, zjeżdżalnia dmuchana, trampolina albo inne urządzenie sprawnościowe,  wata cukrowa i popcorn,

·         konkurencje sprawnościowych dla dzieci młodzieży i dorosłych,

·         quiz wiedzy o walorach przyrodniczo-kulturowych i turystycznych Suwalszczyzny (przewidziane drobne nagrody dla każdego uczestnika i nagroda pocieszenia),

·         dla dorosłych i całych rodzin warsztat kulinarny, którego tematem przewodnim będą potrawy z ryb regionalnych oraz degustacja (1 godz.).

Wydarzenia są realizowane w ramach partnerskiego projektu/operacji „Poprawa atrakcyjności turystycznej Powiatu Suwalskiego poprzez wykorzystanie dziedzictwa przyrodniczo-historycznego i zasobów społeczno-gospodarczych nadwigierskiej krainy siei”.

Pliki do pobrania

Przejdź na początek strony

Strony ONAVI.plTworzenie stron internetowych