Wójt Gminy Suwałki zaprasza do udziału w wydarzeniu upamiętniającym 20 rocznicę wizyty Św. Jana Pawła II na Suwalszczyźnie. 8 czerwca 2019 r. odbędzie się wycieczka rowerowa ph. "Jubileusz XX-lecia wizyty Św. Jana Pawła II w Wigrach". Uczestnicy będą mieli okazję pokonać tę samą trasę co Ojciec Święty swoim Papa-Mobile będąc nad Wigrami w 1999 r.

Przebieg trasy:

Wigry – Leszczewo – Wigry (ok. 16 km)

Program:

10.00 – Rejestracja uczestników przy Domu Królewskim  w Wigrach.

10.45 – Zbiórka uczestników przy pamiątkowym obelisku upamiętniającym miejsce lądowania Św. Jana Pawła II w Wigrach zlokalizowanym.

11.00 – Start uczestników wycieczki.

12.00 – Msza św. polowa w Leszczewie, okolica domu Państwa Milewskich.

13.00 – Powrót do Wigier.

14.00 – Wspólne ognisko.

15.30 – Rozwiązanie wycieczki.

Szczegóły organizacyjne:

Udział w wycieczce jest bezpłatny i ogólnodostępny. Rower i kask każdy uczestnik zapewnia we własnym zakresie. Na miejscu będzie możliwość wypożyczenia sprzętu rowerowego.

Organizator zapewnia pierwszą pomoc przedmedyczną, wodę i artykuły na ognisko.

Rejestracja w dniu wycieczki bądź w Urzędzie Gminy Suwałki pod nr tel. 87 565-93-43 lub 87 565-93-41.

Pierwszych 50 zrejestrowanych osób otrzymają drobny pamiątkowy upominek. Zapraszamy serdecznie.