Dzisiaj, 21 kwietnia Wójt Gminy Suwałki Zbigniew Mackiewicz podpisał umowę z Powiatem Suwalskim na dofinansowanie przebudowy dróg powiatowych na terenie gminy. Dwie inwestycje, na które Powiat pozyskał dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych otrzymają znaczące wsparcie od Gminy Suwałki.

Pierwszą z nich jest kolejny etap przebudowy drogi powiatowej nr 1150B Krzywe-Sobolewo-Płociczno-Gawrych Ruda-Słupie, który Gmina sfinansuje aż  w 40%. Kwota będzie znana dopiero po przetargu, ale umowa z Powiatem określa, że będzie to nie więcej niż 1,9 mln zł. Nową jakość uzyska odcinek o długości 1,43 km (od restauracji Dąbek do granic gminy).

Natomiast remont drogi powiatowej nr 1153B Suwałki - Okuniowiec - Kaletnik - Wiatrołuża - Zaboryszki, Gmina sfinansuje w 15% wartości inwestycji. Do remontu na 2,5 km odcinku Lipniak – Kaletnik, Gmina Suwałki dopłaci maksymalnie 180 tys. złotych.

Nową nawierzchnią mieszkańcy gminy będą mogli się cieszyć w  IV kwartale tego roku.

Przejdź na początek strony

Strony ONAVI.plTworzenie stron internetowych