20. rocznicę wizyty Ojca Świętego Jana Pawła II upamiętnili uczestnicy wycieczki rowerowej zorganizowanej przez wigierską parafię i Urząd Gminy Suwałki. Rowerzyści przejechali dokładnie tą samą trasą, którą 20 lat temu podróżował Papież. Ruszyli z miejsca lądowania papieskiego śmigłowca i dojechali do Leszczewa, gdzie Jan Paweł II odwiedził rodzinę państwa Milewskich. Rowerzystów poprowadzili ksiądz Jacek Nogowski, proboszcz wigierski i Zbigniew Mackiewicz, wójt gminy Suwałki. W Leszczewie powitał wszystkich Stanisław Milewski. Gospodarz wspominał rozmowę z Papieżem i towarzyszące jej okoliczności. Wszystko po to, aby przywołać pamięć o wizycie Papieża Polaka.

Uczestnicy wycieczki na zakończenie z rąk wójta otrzymali pamiątkowy medal a najmłodszy i najstarszy uczestnik drobny upominek. Wydarzenie zakończyło się wspólnym ogniskiem w przyklasztornych ogrodach.
Przejdź na początek strony

Strony ONAVI.plTworzenie stron internetowych