Herb Gmina Suwałki

GMINNY OŚRODEK POMOCY SPOŁECZNEJ

GMINNY OŚRODEK KULTURY W KRZYWEM

tel. 87 735 33 32, 87 735 33 35

Elektroniczna Skrzynka PodawczaElektroniczna Skrzynka Podawcza -link w nowym oknie
Cyfrowy Urząd Wrót PodlasiaCyfrowy Urząd Wrót Podlasia -link w nowym oknie
Geoportal GIS PodlasiaGeoportal GIS Podlasia -link w nowym oknie

Gmina Suwałki zamieszkiwana jest przez 7 536 osób (stan na 31.12.2017 rok), zajmuje obszar 265 km i składa się z 49 sołectw. Położona jest w północnej części województwa podlaskiego, w centrum ziemskiego powiatu suwalskiego. Największymi miejscowościami gminy są leżące nad jeziorem Wigry: Stary Folwark,  Gawrych Ruda i Płociczno oraz znajdujące się 5 km na wschód od Suwałk  - Krzywe - siedziba Wigierskiego Parku Narodowego.

Suwałki, dnia 06 lutego 2018 r.

IG.631.1.2018.AP

OGŁOSZENIE

Wójt Gminy Suwałki ogłasza nabór wniosków o przyznanie dotacji na dofinansowanie realizacji budowy przydomowych oczyszczalni ścieków. Nabór odbędzie się od dnia 19 lutego 2018 r. do dnia 15 marca 2018 r. lub do wyczerpania  środków finansowych przewidzianych w budżecie gminy na realizację w/w zadania.

Przyznawanie dofinansowania odbywać się będzie zgodnie z Uchwałą Rady Gminy Suwałki nr  IV/23/15 z dnia 17 lutego 2015 r. w sprawie określenia zasad udzielania oraz rozliczania dotacji celowych z budżetu Gminy Suwałki na dofinansowanie realizacji przydomowych oczyszczalni ścieków (Dz. Urz. Województwa. Podlaskiego  z 2015 roku poz. 580).

Wnioski o dofinansowanie przedsięwzięcia budowy przydomowej oczyszczalni ścieków będą rozpatrywane według kolejności ich wpływu do Urzędu Gminy.

Dotacje celowe mogą być udzielane na dofinansowanie budowy przydomowych oczyszczalni ścieków do budynków zamieszkałych na obszarze gminy, na których budowa zbiorczych systemów kanalizacyjnych, bądź podłączenie do istniejącego lub projektowanego systemu kanalizacyjnego jest z przyczyn technicznych niemożliwa lub ekonomicznie nieuzasadniona.

Wnioskodawca może uzyskać dofinansowanie wynoszące do 50% kosztów zakupu  i montażu przydomowej oczyszczalni ( będą podlegały rozliczeniu tylko faktury z roku 2018), nie więcej jednak niż 4 000 zł (słownie: cztery tysiące złotych), pod warunkiem nie zalegania z opłacaniem opłat i podatków lokalnych do Urzędu Gminy Suwałki.

Zgłoszenie zakończenia inwestycji należy złożyć najpóźniej w terminie do 15 listopada 2018  roku. Do zgłoszenia należy dołączyć oświadczenie potwierdzające, że wykonane roboty i zakupione materiały, na które przedłożono faktury, zostały wykorzystane wyłącznie  do budowy przydomowej oczyszczalni ścieków.

Wzory dokumentów są do pobrania ze strony internetowej Urzędu Gminy Suwałki http://www.gmina.suwalki.pl – AKTUALNOŚCI oraz w Urzędzie Gminy  - biuro obsługi interesanta lub w pok. nr 139.