1 kwietnia 2019 roku delegacja Gminy Suwałki uczestniczyła w obchodach 75 rocznicy stracenia w Suwałkach 16 mieszkańców Suwalszczyzny. Uroczystości rozpoczęła msza święta w kościele pw. św. Wojciecha Biskupa i Męczennika w Suwałkach. Po uroczystej mszy delegacje przeszły pod pomnik Straceń na ul. Sejneńskiej, gdzie wygłoszono mowy okolicznościowe, złożono kwiaty i zapalono znicze.

Uczestniczące w uroczystościach delegacje przejechały na drugą część obchodów pod pomnik i zbiorową mogiłę w Lesie Szwajcarskim. W miejscu straceń odegrano utwór „Spij kolego”, złożono kwiaty i zapalono znicze.

Jak co roku oprócz delegacji z instytucji publicznych w obchodach uczestniczyli kombatanci, uczniowie suwalskich szkół i mieszkańcy Suwalszczyzny.

Przejdź na początek strony

Strony ONAVI.plTworzenie stron internetowych