W sobotę, 3 sierpnia odbyło się uroczyste otwarcie nowego budynku remizy OSP i świetlicy gminnej w Nowej Wsi. Uroczystość rozpoczęła msza święta i okolicznościowe wystąpienia zebranych gości: przedstawicieli gminy, powiatu, Ochotniczej i Państwowej Straży Pożarnej oraz lokalnych środowisk.


Otwarcie remizy to wielkie wydarzenie w życiu Nowej Wsi, ale też całej gminy. Dotychczasowa siedziba, liczącej ponad 30 druhów OSP Nowa Wieś, nie zapewniała nawet miejsca dla obu strażackich pojazdów. Jeden z wozów nocował pod gołym niebem, albo nieogrzewanym baraku. We wsi brakowało też miejsca spotkań. Teraz, w nowym, wzniesionym za milion złotych budynku, znalazło się miejsce na dwa garaże oraz pomieszczenia na potrzeby druhów.  Na piętrze przewidziano dużą świetlicę. Władze gminy liczą, że przyczyni się ona do integracji mieszkańców i  rozwoju ich inicjatyw.

Otwarcie remizy zbiegło się ze stuleciem odzyskania przez Suwalszczyznę niepodległości, co ma upamiętniać odsłonięta na ścianie budynku okolicznościowa tablica. 

Przejdź na początek strony

Strony ONAVI.plTworzenie stron internetowych