PODSUMOWANIE X EDYCJI BALU CHARYTATYWNEGO

Dnia 8 lutego 2020 r. w Centrum Bankietowym Astoria odbyła się X Bal Charytatywny na rzecz rozbudowy Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego w Brodzie Nowym, organizowany przez Wójta Gminy Suwałki i Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Suwałkach.

Ponad 300 uczestników balu mogło skosztować jubileuszowego tortu i wspaniale bawić się przy muzyce wykonywanej przez suwalski zespół Nocny Patrol oraz gwiazdę wieczoru, Future Folk ze Stanisławem Karpiel-Bułecką. Była muzyka, tańce, pyszne, lokalne potrawy, pokaz laserów, licytacje i loterie. Goście mogli wylicytować między innymi turecką szablę, scenariusz Patryka Vegi do filmu Pitbull 3, ale też obrazy, kufry, meble i wiele innych gadżetów. Najwyższe ceny podczas licytacji - po 8 500 zł., uzyskały praca Profesora Andrzeja Strumiłły i karnet na reklamę podczas tegorocznego Moto-Show w Suwałkach. Wysoką cenę uzyskał też drewniany kufer Zakładu Stolarskiego Dąb – 6 700 zł. Łącznie podczas balu zebrano około 84 000 złotych, z czego z licytacji ustnej zebrano kwotę 59 800 zł. Zebrane środki pieniężne przeznaczone zostaną na rozbudowę Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego w Brodzie Nowym.