Puchar Wójta Gminy na Najsmaczniejszy Pączek

20 lutego 2020 r. w Ośrodku Kultury Gminy Suwałki w Krzywem, odbył się szósty konkursu
na najsmaczniejszy pączek. Była to jednak pierwsza rywalizacja o Puchar Wójta Gminy.

Ze swoimi pączkami, faworkami i innymi wypiekami przybyło kilkanaście pań.

W jury zasiadali Zbigniew Mackiewicz, wójt Gminy Suwałki, Marek Jeromin, przewodniczący Rady Gminy Suwałki i Tadeusz Chołko, były wójt, którzy po długich obradach i dogrywce ogłosili werdykt.

Konkurs wygrała Pani Bożena Słowikowska z miejscowości Krzywe, która otrzymała Puchar Wójta. Drugie miejsce w kategorii pączków zajęła Pani Danuta Zalewska, a trzecie Pani Teresa Białaszewska.

Nagrodę za najlepszy wypiek karnawałowy otrzymała Pani Leokadii Różyńska, drugie miejsce zajęła też Pani Teresa Białaszewska, a trzecia w tej kategorii była Pani Czesława Orzechowska.

Pączkowej uczcie towarzyszyła uczta muzyczna w wykonaniu zespołu śpiewaczego Anny Szafranowskiej "Ancyjas", który zaprezentował szereg ludowych pieśni z Suwalszczyzny.