1 sierpnia w urzędzie gminy odbyło się podpisanie umowy na przekazanie  Powiatowi Suwalskiemu przez Gminę Suwałki dotacji na dofinansowanie przebudowy 3 dróg powiatowych.
Umowę podpisał Wójt Gminy Zbigniew Mackiewicz i Starosta Witold Kowalewski w obecności radnych Rady Powiatu w Suwałkach i Rady Gminy Suwałki. Wójt dziękował za chęć współpracy i pozytywną decyzję Starosty  w sprawie przebudowy trzech dróg na terenie gminy Suwałki. Starosta podziękował za inicjatywę w przeprowadzeniu inwestycji, partnerskie podejście i zrozumienie potrzeb mieszkańców.
Dotacja o wartości 1,66 mln złotych pokryje do 50% wartości następujących inwestycji:
1. Remont drogi powiatowej nr 1150B Krzywe- Sobolewo - Płociczno - Gawrych Ruda - Słupie - długość remontowanego odcinka 3,6 km (trasa Krzywe - Sobolewo - Płociczno - Tartak do dębu) - wartość zadania 1,73 mln zł, wkład Gminy 879,3 tys. zł.
2. Remont drogi powiatowej nr 1148B Płociczno - Dubowo - Poddubówek - długość remontowanego odcinka 1,2 km (trasa od torów do w Płocicznie do skrzyżowania do m. Sobolewo) - wartość zadania 539,5 tys. zł, wkład Gminy 274 tys. zł.
3. Przebudowa drogi powiatowej nr 1152B Suwałki (ul. Piaskowa) - Mała Huta - Stary Folwark - długość remontowanego odcinka ok. 1 km ( trasa Mała Huta -  Huta) - wartość zadania 732,5 tys. zł, wkład Gminy 190,5 tys. zł - 25% wartości inwestycji.
Termin zakończenia robót planowany jest na połowę listopada 2019 r.

Przejdź na początek strony

Strony ONAVI.plTworzenie stron internetowych