Białystok, 29 października 2020 r.


Izba Administracji Skarbowej w Białymstoku

Szanowna Pani, Szanowny Panie

Zwracam się z uprzejmą prośbą o przyłączenie się do kampanii informacyjnej, towarzyszącej wprowadzeniu przez Krajową Administrację Skarbową nowej usługi „Umów wizytę w urzędzie skarbowym”.


Od 26 października 2020 r. w kolejnych województwach uruchomiliśmy nowy model obsługi podatników. Załatwienie sprawy podczas bezpośredniej wizyty w urzędzie będzie możliwe po jej wcześniejszym umówieniu. Zmiany zostają wprowadzone, aby zwiększyć bezpieczeństwo i komfort podatników.


Nowy model obsługi uruchomiono pilotażowo latem tego roku w urzędach skarbowych w województwach podlaskim i wielkopolskim. 26 października usługa została wprowadzona w kolejnych pięciu województwach, a docelowo obejmie urzędy skarbowe w całej Polsce.


Wizytę w urzędzie najprościej umówić przez internet. Wystarczy skorzystać z usługi „Umów wizytę w urzędzie skarbowym” na podatki.gov.pl lub na stronach poszczególnych urzędów skarbowych.


Na wizytę można umówić się także telefonicznie (numery telefonów można sprawdzić na stronie www urzędu skarbowego) lub podczas osobistej wizyty w urzędzie - w punkcie „Umawianie wizyt", który znajduje się blisko wejścia.


Liczymy, że możliwość umawiania wizyt przez internet ułatwi podatnikom załatwianie ich spraw. Dzięki temu, że bezpośrednio w siedzibie urzędu obsługujemy umówionych klientów, unikniemy nadmiernych kolejek oraz poprawimy komfort i bezpieczeństwo.


W związku z powyższym, prowadzimy obecnie akcję, której celem jest przekazanie informacji o nowej usłudze jak największej liczbie podatników. Zwracam się do Państwa z serdeczną prośbą o pomoc w tej kwestii i zamieszczenie na stronie Państwa instytucji banera usługi „Umów wizytę w urzędzie skarbowym” (który załączam do niniejszego listu) z odesłaniem do strony https://wizyta.podatki.gov.pl/index.php?idUrzad=2001 lub komunikatu informującego o usłudze, który także załączam. Ponadto, bylibyśmy wdzięczni za wywieszenie w siedzibie Państwa instytucji plakatów promujących usługę.


Jednocześnie będę wdzięczny za informację (na adres rzecznik.ias.bialystok@mf.gov.pl) o ewentualnej chęci wsparcia naszej akcji. Plakaty dostarczymy niezwłocznie.
Licząc na współpracę


pozostaję z szacunkiem
Wiesław Kuc


Zastępca Dyrektora


Izby Administracji Skarbowej


w Białymstoku


Pliki do pobrania

Przejdź na początek strony

Strony ONAVI.plTworzenie stron internetowych