Pobierz Flash Player aby wyświetlić baner.
GMINA SUWAŁKI - Urząd Gminy
Powierzchnia: 265 km 2 
Ilość mieszkańców: 7 440 (stan na 08.11.2016 r.)
Ilość sołectw: 49
Ważne miejscowości: 
Stary Folwark, Płociczno,
Gawrych Ruda, Krzywe

 

Mapa Strony Kontakt

Urząd Gminy Suwałki

pix
Gmina Suwałki

psouu
Strona Główna »  Poprzednia strona »  PL-BY-UA

PL-BY-UA


"Ta publikacja została wydana przy pomocy finansowej Unii Europejskiej, w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Polska-Białoruś-Ukraina 2007-2013. Odpowiedzialność za zawartość tej publikacji leży wyłącznie po stronie Gminy Suwałki inie może być w żadnym wypadku traktowane jako odzwierciedlenie stanowiska Unii Europejskiej"
Gmina Suwałki  jako Parter Wiodący podpisała kolejny aneks do umowy o dofinansowanie projektu.
W ramach oszczędności powstanie  dodatkowa infrastruktura sportowa, której celem jest zachęcenie wszystkich do zwiększonej aktywności fizycznej.

Przy Zespole Szkół w Przebodzie zostanie wybudowana bieżnia wraz ze stanowiskiem do skoku w dal, stanowisko do pchnięcia kulą oraz zostanie zakupiony sprzęt do siłowni przy sali sportowej i sprzęt do ćwiczeń na powietrzu tzw. siłownia zewnętrzna.

Przy Zespole Szkół w Płocicznie –Tartak również zostanie zamontowana siłownia zewnętrzna.

Dodatkowo u naszych Parterów na Białorusi zostanie zakupione dodatkowe  wyposażenie stadionu w Oszmianach, tj. ławki z zadaszeniem dla zawodników, magazynek sprzętu sportowego, kosze na śmieci i traktorek do koszenia  trawy na boisku.

Wszystkie dodatkowe działania muszą zostać zakończone w październiku 2015 r.Gmina Suwałki w dniach 22-24 czerwca 2015 r. uczestniczyła w wydarzeniu kulturalno-sportowym w Oszmianach. Spotkanie było kolejnym działaniem realizowanym w ramach projektu „Współprac-Aktywność-Przyszłość” i odbyło się na przebudowanym w ramach projektu stadionie. Młodzież z Zespołu Szkół w Przebrodzie podjęła rywalizację sportową z drużynami z Białorusi, Rosji i Litwy w takich konkurencjach jak: mini piłka nożna, sztafeta 4 x 100 m, siłowanie na rękę, podnoszenie ciężarka, rzut piłeczką i inne. W trakcie zmagań sportowych młodzieży, również delegacja oficjalna spróbowała swoich sił w przeciąganiu liny.

Przy pełnych trybunach widzów zmagania sportowców umilały występy grup i solistów z Białorusi, Rosji, Litwy i Polski.
Powstała kolejna inwestycja sportowa w ramach projektu „Współpraca-Aktywność-Przyszłość” realizowanego wspólnie z Komitetem Wykonawczym Rejonu Oszmiańskiego z Białorusi.

Nowe boisko wielofunkcyjne z powierzchnią poliuretanową będzie kolejnym obiektem sportowym przy Zespole Szkół w Przebrodzie. Ten piękny obiekt służyć będzie uczniom szkoły oraz mieszkańcom w podnoszeniu sprawności fizycznej i mamy nadzieję, że będzie zachęcać do aktywnego spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu.
W dniach 6-7 listopada 2014 odbyły się sprawnościowe zawody sportowe na hali widowiskowo-sportowej w Przebrodzie, która została wybudowana w ramach projektu "Współpraca-Aktywność-Przyszłość" nr PBU/0371/11. Zawody były częścią ww. projektu a uczestniczyły w nich drużyny ze szkół Gminy Suwałki oraz ze szkół Rejonu Oszmiańskiego (BY), który jest Parterem projektu. Zawody podzielono na dwa etapy. I etap przeznaczony był dla dzieci młodszych i polegał na rywalizacji w konkurencjach sprawnościowych, natomiast II etap dotyczył dzieci starszych i były to halowe rozgrywki piłki nożnej. Oprócz rywalizacji sportowej goście z Białorusi zwiedzili Gminę Suwałki, uczestniczyli na zajęciach w Aquaparku w Suwałkach

© 2002-2015 Gmina Suwałki
URZĄD GMINY SUWAŁKI
ul. Świerkowa 45, 16-400 Suwałki
tel/fax: +48 87 565 93 00, tel. kom. +48 691 478 397
e-mail: sekretariat@gmina.suwalki.pl