


Zapytania do SIWZ - Or.271.1.2011.Or.H
Suwałki, dnia 14.11.2011 r.
Or.271.1.2011.Or.H
Dotyczy: przetargu „Dostawa lekkiego samochodu ratowniczo - gaśniczego wraz z wyposażeniem”
Na podstawie art. 38 ust.2 ustawy prawo zamówień publicznych zamawiający wyjaśnia treść zapisów specyfikacji istotnych warunków zamówienia:
Pyt.1
Czy Zamawiający dopuści pojazd odpowiadający w 100 % SIWZ o identyfikacji; „Samochód Lekki Ratownictwa Technicznego” posiadający funkcję gaszenia ?
Odp. Tak, zamawiający dopuszcza typ samochodu: „Samochód Lekki Ratownictwa Technicznego” posiadający funkcję gaszenia.
Pyt.2
Czy Zamawiający oczekuje aby pojazd posiadał wyciągarkę (min.3,5t.uciąg) oraz maszt oświetleniowy np. 4 x 500W, teleskopowy, pneumatyczny( min. 1,5m wysokości po rozłożeniu od dachu), zasilany sprężarką z układu elektrycznego pojazdu, wyposażony w reflektory halogenowe zasilane z agregatu prądotwórczego ?
Odp.: Tak, zamawiający oczekuje aby pojazd posiadał wyciągarkę (min. 3,5 tony uciągu) oraz maszt oświetleniowy.
Pyt.3
Czy Zamawiający oczekuje (nie jest to określone w specyfikacji) aby pojemność silnika wynosiła min. 2,2 dm3 a moment obrotowy min. 320Nm ?
Odp. Nie, silnik ma posiadać moc min.
Pyt. 4
Czy Zamawiający wymaga aby pojazd był wyposażony w ESP ?
Odp. Tak, Zamawiający wymaga wyposażenia w system ESP.
Pkt. 5
Czy Zamawiający wymaga aby specjalistyczna zabudowa pojazdu była wykonana w firmie autoryzowanej przez producenta podwozi, co jest gwarantem iż pojazd ten nie utraci gwarancji.?
Odp. Tak, zamawiający wymaga aby specjalistyczna zabudowa pojazdu była wykonana w firmie autoryzowanej przez producenta podwozi.
Jednocześnie zamawiający informuje, że na podst. art. 38 ust. 4 ustawy prawo zamówień publicznych modyfikuje zapisy specyfikacji istotnych warunków zamówienia w zakresie opisu przedmiotu zamówienia i formularza ofertowego.