Nagrody za osiągnięcia sportowe oraz za działalność na rzecz rozwoju sportu w Gminie Suwałki wręczyli w dniu 9 marca 2021 r., Wójt Gminy Suwałki Zbigniew Mackiewicz oraz Przewodniczący Rady Gminy Marek Jeromin. W tym roku, za wysokie wyniki sportowe, samorząd wyróżnił 16 sportowców w dyscyplinach takich jak: piłka siatkowa, żeglarstwo, karate, tenis stołowy, lekkoatletyka oraz szachy. Nagrody za wysokie wyniki podopiecznych otrzymało również trzech trenerów oraz jedna działaczka - za wkład w rozwój sportu w Gminie Suwałki.

Nagrodzeni sportowcy w podziałem na kategorię:

SZACHY
1. Dorian Sawicki - I miejsce w IV Międzynarodowym Memioriale im. Ireny Warakomskiej.
2. Kacper Boguszewski
3. Jan Butkiewicz
4. Hanna Butkiewicz

Wszyscy nagrodzeni to uczniowie Szkoły Podstawowej im. Papieża Jana Pawła II w Nowej Wsi. O nagrody zawodnikom wnioskowała pani Alicja Rawa - Cimochowska, dyrektor szkoły.

LEKKOATLETYKA
1. Mateusz Żukowski - III miejsce w Paralekkoatletycznych Mistrzostwach Polski U17 i U20 - dyscyplina pchnięcie kulą.

Mateusz Żukowski to zawodnik z wieloletnim stażem, który za swoje osiągnięcia sportowe już niejednokrotnie otrzymywał nagrodę. Zawodnik na co dzień trenuje w Podlaskim Stowarzyszeniu Sportowym Osób Niepełnosprawnych START w Białymstoku.

1. Gabriela Szczodruch - I miejsce w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików skok wzwyż.
2. Julia Marcinkiewicz - III miejsce w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików skok w dal.

Zawodniczki, które zostały wyróżnione na wniosek Lekkoatletycznego Uczniowskiego Klubu Sportowego HAŃCZA w Suwałkach.

PIŁKA SIATKOWA
1. Zuzanna Gościńska
2. Julia Romanowska
3. Magdalena Skorupska
4. Ilona Skorupska
Dziewczęta zdobyły pierwsze miejsce w Mistrzostwach Województwa Podlaskiego w Piłce Siatkowej Seniorek. Nagrody otrzymały na wniosek Uczniowskiego Klubu Sportowego SPRINT w Płocicznie-Tartak.

1. Michał Wiśniewski - II miejsce w Mistrzostwach Województwa Podlaskiego w Minisiatkówce Chłopców.

Nagrodzony na wniosek Suwalskiego Uczniowskiego Klubu Sportowego Siatkówki.

ŻEGLARSTWO
1. Michalina Hościłowicz- Pierwsze miejsce w Pucharze Polski klasy cadet.

Osiągnięcie zespołowe na wniosek Uczniowskiego Klub Żeglarski GROT w Suwałkach.

KARATE
1. Kacper Kluczyński - III miejsce w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików Karate Kyokushin.

Zawodnik Suwalskiego Klubu Karate Kyokushin.

TENIS STOŁOWY
1. Magdalena Remiszko - II miejsce w I Grand Prix Województwa Żaczek w Tenisie Stołowym.
2. Alicja Remiszko - II miejsce w I Grand Prix Województwa Skrzatek w Tenisie Stołowym.

Nagrody otrzymały na wniosek Uczniowskiego Klubu Sportowego REMIK w Starym Folwarku.

TRENER
1. Marek Klimaszewski - za prowadzenie drużyny siatkarskiej, która zdobyła pierwsze miejsce w Mistrzostwach Województwa Podlaskiego w Piłce Siatkowej Seniorek
2. Paulina Remiszko - za prowadzenie sekcji tenisa stołowego, która zdobyła podium w I Grand Prix Województwa w Tenisie Stołowym
3. Jarosław Ołów - za prowadzenie drużyny szachowej która osiągnęła I miejsce w finale Igrzysk Dzieci Województwa Podlaskiego w szachach drużynowych

DZIAŁACZ
1. Katarzyna Gałaszewska - nagroda za pozyskiwanie środków zewnętrznych na działalność sportową oraz propagowanie sportu w gminie Suwałki ze szczególnym uwzględnieniem piłki siatkowej.

- Kliknięcie spowoduje wyświetlenie powiększenia zdjęcia

Osoby zaproszone na wręczenie nagród sportowych

Wójt Gminy Suwałki w trekcie wręczania nagrody trenerowi

- Kliknięcie spowoduje wyświetlenie powiększenia zdjęcia